Валерій Лавровський
07 февраля 2023

Вейп шкодить імунній системі. Дослідження

Вчені з Монреальського університету Макгілла дослідили, як вейпінг впливав на мишей віком від 8 до 12 тижнів. Виявилось, що пар робить організм більш вразливим до розвитку запальних або аутоімунних захворювань, повідомляє Vice.

Фото — WTHR.

Фото — WTHR.

Під час досліджень автори використовували вейп JUUL Pods через популярність самого бренду серед молоді. Мишей поміщали у так звані «курилки», причому одна група піддослідних відчувала дим JUUL. Їм давали одну затяжку на хвилину з приблизно трьома годинами перерви між кожним сеансом — процедура, розроблена для імітації звичок легких і помірних користувачів JUUL.

На тілах мишей зʼявилися ознаки запалення легенів і молекулярного пошкодження, тобто дим змінив спосіб «зчитування» інформації з їхньої ДНК. Одним із результатів дослідження стало збільшення кількості нейтрофілів у легенях мишей, а також лейкоцитів, які борються з інфекцією. Вейпінг піддає користувачів підвищеному ризику хронічних захворювань легенів або деяких видів відповідного раку.

Результати дослідження показали, що ​​JUUL Pods змінили легеневий імунний ландшафт мишей. Окрім того, дослідження також підтверджує те, що організм вейпера, ймовірно, серйозніше відреагує на бактеріальну пневмонію та COVID-19. Автори заявили, що їм потрібні додаткові дослідження з метою підтвердження наслідків для людини.

Компанія Juul Labs не відповіла на запит Vice щодо дослідження.

читайте также
Комментарии