Олександра Подгорна
13 мая 2022

Вчені змогли проростити насіння в ґрунті з Місяця

Вчені з Інституту харчових та сільськогосподарських наук Університету Флориди посадили у місячний ґрунт розуховидку —  це родич крес-салату. Вчені не вірили, що проросте хоча б щось у «суворому місячному бруді». Але насіння проросло. Про це пишуть Associated Press.

За допомогою цього експерименту вчені прагнули дізнатися, чи зможуть астронавти самостійно вирощувати собі їжу на орбіті.

«Це великий крок вперед. Наступний крок — зробити те ж саме, але вже на поверхні Місяця», — сказав біолог Саймон Гілрой.

382 кілограми ґрунту для досліджень збирали шість екіпажів NASA, у тому числі ще Ніл Армстронг та Базз Олдрін. Раніше більшість місячних схованок залишалися замкненими, що змусило дослідників експериментувати з імітацією ґрунту з вулканічного попелу на Землі. NASA нарешті передало 12 грамів дослідникам з Університету Флориди на початку минулого року, і довгоочікувана посадка відбулася в травні минулого року в лабораторії.

NASA заявило, що час для такого експерименту нарешті правильний: космічне агентство хоче повернути астронавтів на Місяць через кілька років.

читайте также
Комментарии