Елеонора Чорноморченко
09 июня 2022

Airbus відправить на МКС 3D-принтер по металу. Компанія планує будувати в космосі супутники зі сміття

У наступному році європейська аерокосмічна компанія Airbus відправить на Міжнародну космічну станцію 3D-принтер для металевого друку. Надалі там хочуть відкрити фабрику, яка створюватиме орбітальні супутники. Про це повідомляє видання Space.com із посиланням на заяву компанії.

Зображення — Airbus

Зображення Airbus

Новітній 3D-принтер із назвою Metal3D компанія Airbus розробила для Європейського космічного агентства (ESA). У космосі цей пристрій зможе працювати із металами, які плавляться при температурах до 1200 градусів за Цельсієм. Це допоможе прямо на орбіті виробляти нові деталі, як-от радіаційні екрани, інструменти або обладнання.

А от майбутні версії 3D-принтера зможуть переробляти деталі зі старих супутників та створювати об’єкти з використанням місячного ґрунту. Проте 3D-друк у космосі чи на Місяці — це лише початок.

Компанія сподівається, що зможе створити за тисячі кілометрів від Землі справжню фабрику з виготовлення супутників. Оскільки в космосі достатньо місця, то конструкції будуть значно більшими, ніж зазвичай. Окрім того, таке виробництво допоможе зменшити кількість космічного сміття, якого із часом стає все більше.

Комментарии