Елеонора Чорноморченко
02 июня 2022

У червні на небі вишикуються 5 планет. Їх буде видно навіть неозброєним оком

У червні 2022 року жителів планети очікує особливе астрономічне явище. На небі вишикуються п’ять планет: Меркурій, Венера, Марс, Юпітер та Сатурн. Побачити їх можна буде навіть без телескопа. Про це повідомляє астрономічний журнал Sky & Telescope.

Фото — Sky & Telescope

Фото — Sky & Telescope

Планети з’являтимуться в природному порядку від Сонця зліва направо. Коли ви дивитиметесь на горизонт, першим буде Меркурій, а останнім — Сатурн. 3-4 червня відстань між цими двома планетами буде найменшою — 91°. Спостерігати за явищем можна буде протягом пів години із місця з чітким оглядом низько на схід.

До кінця місяця відстань між Меркурієм та Сатурном зросте до 107°, а 24 червня парад планет можна буде спостерігати приблизно протягом години. Бонусом стане спадний серп Місяця, розташований між Венерою і Марсом. У другій половині червня він трохи виходитиме за «планетарну лінію», подорожуючи від планети до планети.

Фото — Sky & Telescope

Фото — Sky & Telescope

Жителі Північної півкулі спостерігатимуть парад на сході та півдні, а жителі Південної півкулі — на сході та півночі. Найскладніше буде помітити Меркурій: на початку місяця глядачам знадобиться безперешкодний східний горизонт, а також бінокль. Поступово планета підійматиметься вище та світлішатиме.

Вчені повідомляють, що парад із двох або трьох планет — це досить поширене явище. А от цілих п’ять планет останній раз були видимі неозброєним оком ще у грудні 2004-го — майже 18 років тому.

читайте также
Комментарии