Елеонора Чорноморченко
14 сентября 2022

В Угорщині посилили умови абортів. Перед процедурою прослуховуватимуть серцебиття плода

Угорський уряд затвердив указ, згідно з яким жінки, які хочуть зробити аборт, будуть зобов’язані «прослуховувати серцебиття плода» перед процедурою. Нова постанова набуде чинності 15 вересня, повідомляє The Guardian.

Фото — iStock.

Фото — iStock.

Міністерство внутрішніх справ повідомило, що майже дві третини угорців пов’язують початок життя дитини з першим серцебиттям, тож нова процедура допоможе надавати вагітним інформацію про показники життєво важливих функцій плода.

Закон про аборти в Угорщині не змінювали з 1992 року. Весь цей час переривання вагітності можна було проводити в перші 12 тижнів за медичними чи соціальними показниками. Якщо ж плід нежиттєздатний, то операцію можна було проводити на будь-якому етапі вагітності.

Однак деякі складнощі раніше були із направленням на аборт: жінка мусила отримати лист від гінеколога, який підтверджує вагітність, а також двічі відвідати сімейні служби з інтервалом не менше трьох днів. Там їй надавали консультації щодо усиновлення та державної допомоги матерям.

Угорські правозахисні організації стверджують, що такі міри є частиною урядової політики проти абортів та у збільшенні народжуваності. Однак за статистикою дві третини угорців не хотіли б бачити подальших обмежень щодо процедури.

Окрім того, більшість медичних експертів вважають термін «серцебиття плода» на перших термінах вагітності оманливим. На їхню думку, звук, який чутно під час УЗД на ранніх термінах, може створювати сам ультразвуковий апарат.

читайте также
Комментарии