Поліна Литвиненко
18 апреля 2022

В Іспанії визнали кримінальним злочином спроби відмовити жінок від аборту

13 квітня король Іспанії Філіп VI підписав зміни до закону про аборти. Відтепер крім права жінки на добровільне переривання вагітності він також передбачає їхній захист від образ, засуджень та спроб переконати не робити аборт. Закон стосується працівників медичних установ та активістів, які проводять протести навпроти клінік.

Фото — DW.

Фото — DW.

Порушникам закону загрожує до року позбавлення волі. Однак якщо людина раніше не притягувалася до кримінальної відповідальності, вона може розраховувати на альтернативне покарання у вигляді громадських робіт. До злочину належать будь-які образи, погрози, переслідування чи примусові дії щодо вагітних жінок.

За даними асоціації клінік переривання вагітності, майже 90 відсотків жінок в Іспанії відчувають себе ущемленими через рішення зробити аборт, а ще 66 відсотків відчувають реальну загрозу.

Як зазначено у звіті уряду, активісти зустрічають відвідувачок клінік біля входу, показують їм фотографії та копії ненароджених плодів та намагаються перешкодити добровільному рішенню жінок.

читайте также
Комментарии