Валерій Лавровський
22 июля 2022

У Маріуполі знищено мозаїки Алли Горської

Під час блокади Маріуполя було знищено роботи української художниці та дисидентки Алли Горської. Її мозаїки були створені в інтер’єрі ресторана «Україна», повідомив Станіслав Іванов, співавтор книги «Усі відтінки Маріупольських мозаїк».

Фото — Станіслав Іванов / Facebook.

Фото — Станіслав Іванов / Facebook.

Роботи «Дерево Життя» та «Боривітер» створила бригада митців, включаючи Аллу Горську та її чоловіка Віктора Зарецького. В той час вони були у творчому відрядженні в Маріуполі, що тривало з 23 травня до 12 червня 1967 року.

«Сюжетно позачасові, досконалі естетично та позбавлені будь-яких соцреалістичних концепцій, ці дві роботи бригади Алли Горської були перлинами маріупольського зібрання монументалістики», — зазначає Станіслав Іванов.

Фото — Станіслав Іванов / Facebook.

Фото — Станіслав Іванов / Facebook.

Алла Горська — одна із засновниць та найяскравіших творчих особистостей покоління руху шістдесятництва, одна з перших представниць андерграунду, діячка правозахисного руху 1960-х років в Україні.

Працювала в монументальних творах, мозаїці, графіці та живопису. 28 листопада 1970 року Аллу Горську було вбито в помешканні її свекра у Василькові, Київська область.

читайте также
Комментарии