Елеонора Чорноморченко
05 октября 2022

Амазія. На Землі зʼявиться суперконтинент

Австралійські науковці з Університету Кертіна провели дослідження та виявили, що усі континенти на Землі мають зібратися в один суперконтинент, який закриє Тихий океан. Це відбудеться за 200-300 мільйонів років. Про це науковці розповіли у пресрелізі на сайті університету.

Зображення — Curtin Iniversuty.

Зображення — Curtin Iniversuty.

Дослідницька група використала суперкомп’ютер, щоб змоделювати еволюцію тектонічних плит Землі та утворення суперконтиненту. В результаті науковці змогли показати, що Тихий океан повністю зникне, а на його місці утвориться новий суперконтинент. Оскільки зараз Тихий океан має розмір в 10 тисяч кілометрів та зменшується на кілька сантиметрів на рік, то для повного зникнення знадобиться від двохсот до трьохсот мільйонів років.

Новий суперконтинент назвали Амазією, оскільки деякі вчені вважають, що після зникнення Тихого океану Америка зіткнеться з Азією. Також вони очікують, що у цій події важливу роль зіграє Австралія, яка спочатку зіткнеться з Азією, а потім з’єднає Америку та Азію, коли Тихий океан закриється.

Домінування єдиного континенту над усім світом також різко змінить екосистему та довкілля Землі. Очікується, що рівень моря буде нижчим, а велика внутрішня частина суперконтиненту буде посушливою з високими денними коливаннями температур.

Команда заявила, що їхня робота розвінчує попередні наукові теорії про утворення нового єдиного континенту завдяки закриттю «молодих» океанів — Атлантичного чи Індійського.

читайте также
Комментарии