Елеонора Чорноморченко
18 октября 2022

Лауреатом Букерівської премії — 2022 став письменник зі Шрі-Ланки

17 жовтня у Лондоні відбулася церемонія нагородження переможців Букерівської премії. Цьогоріч нагороду здобув письменник зі Шрі-Ланки Шехан Карунатілака за книжку «Сім місяців Маалі Алмейди». Результати опублікували на сайті премії.

Фото — Economic Times.

Фото — Economic Times.

В основі сюжету книги «Сім місяців Маалі Алмейди» — розповідь про військового фотографа, який прокинувся мертвим у потойбіччі. У нього є сім місяців, щоби спробувати розгадати таємницю власної смерті та знайти схованку з фотографіями, які мають показати жорстокість війни.

Судді премії відзначили роман Карунатілаки як «пекучу, їдко смішну сатиру на тлі кривавого хаосу в Шрі-Ланці, охопленій громадянською війною».

Це другий роман письменника, події якого відбуваються у Шрі-Ланці. У дебютній книзі «Китаєць» автор знайомить читачів з історією своєї рідної країни за допомогою розповіді про крикет.

Шехан Карунатілака народився в Шрі-Ланці, виріс в Коломбо, навчався в Новій Зеландії, а жив і працював в Лондоні, Амстердамі та Сінгапурі.

 

Письменник вийшов на світову літературну арену у 2011 році. Також він працював копірайтером, а його пісні, сценарії та оповідання публікувалися в Rolling Stone, GQ та National Geographic. Зараз він повернувся на батьківщину до Шрі-Ланки та продовжує письменницьку кар’єру.

читайте также
Комментарии