Валерій Лавровський
27 декабря 2022

Легалізація марихуани знижує кількість арештів більше, ніж декриміналізація. Дослідження

Американські дослідники з Університету Каліфорнії дослідили різницю рівня арештів після легалізації марихуани та декриміналізації. Зокрема, у штатах, де вживання канабісу легалізовано, кількість арештів за зберігання зменшилася у порівнянні з періодом декриміналізації, повідомляє Forbes. Робота опублікована у журналі Journal of American Medical.

Зображення — Pablo Delcan / Vox.

Зображення — Pablo Delcan / Vox.

Автори проаналізували дані про арешти за зберігання канабісу за період між 2010 і 2019 роками в 31 штаті США, включаючи дев’ять штатів, які запровадили легалізацію протягом періоду дослідження. З цих дев’яти штатів п’ять легалізували марихуану після декриміналізації, решта — без попередньої декриміналізації. Вчені порівняли, що у цих п’яти штатах, де спочатку марихуану декриміналізували, рівень арештів знизився приблизно на 40%; у чотирьох, де відразу легалізували, — на 76,3%.

Однак дослідники вважають, що декриміналізація має більш суттєвий вплив на зменшення арештів, ніж легалізація. Автори дослідження припускають, що початкова декриміналізація є кращою, ніж негайний перехід до легалізації. Ймовірно, це пов’язано з «адаптацією» правоохоронних органів та самих людей до законодавчих та соціальних змін.

читайте также
Комментарии