Елеонора Чорноморченко
27 октября 2022

У Німеччині представили план легалізації канабісу. Що це означає

Уряд Німеччини оприлюднив план із легалізації канабісу. Якщо його схвалять, то від 2024 року дорослі жителі країни зможуть використовувати марихуану не лише в медичних, а й в рекреаційних цілях. Про це повідомляє DW.

Фото — Unsplash

Фото — Unsplash

Згідно з планом, канабіс і його діюча речовина тетрагідроканабінол (ТГК) у майбутньому більше не будуть юридично класифікуватися як наркотики. Тепер законним для громадян буде придбання та зберігання від 20 до 30 грамів рекреаційного канабісу. Також одна людина зможе вирощувати вдома до трьох кущів канабісу.

Придбати марихуану можна буде в аптеках та магазинах, що мають відповідну ліцензію. Окрім податку з продажу на продукт також введуть спеціальний податок на споживання. Реклама продуктів канабісу буде заборонена, а кількість закупівель обмежена. Також канабіс не можна буде відправляти поштою.

Зараз проєкт передали на розгляд до Комісії ЄС для попередньої оцінки. Федеральний уряд представить законопроєкт, лише якщо експертиза європейського та міжнародного схвалить план Німеччини.

За розрахунками економістів, легалізація канабісу може стати великим бізнесом для держави: обсяг усього ринку в країні становить приблизно 400 тонн та може приносити від чотирьох до п’яти мільярдів євро. Також легалізація дасть змогу створити 27 тисяч нових робочих місць.

читайте также
Комментарии