Поліна Литвиненко
21 мая 2022

Токсоплазмоз робить інфікованих людей привабливішими. Дослідження

Вчені з Університету Турку у Фінляндії виявили, що люди, інфіковані паразитом Toxoplasma gondii є більш привабливими та здоровішими на вигляд ніж неінфіковані особи, пише ScienceAlert. Дослідження опубліковано у журналі PeerJ.

Фото — Unsplash.

Фото — Unsplash.

Токсоплазма — вид апікомплексних паразитів, основним носієм яких є котячі. Вони можуть потрапити до людини через контакти з кішками та статевим шляхом від інфікованого партнера.

 

Хвороба характеризується ураженням нервової та лімфатичної систем, очей, скелетних м’язів та міокарда. У переважній більшості випадків протікає безсимптомно.

Під час дослідження вчені порівняли зовнішність 35 осіб (22 чоловіків та 13 жінок), хворих на токсоплазмоз із 178 людьми (86 чоловіків та 92 жінки), які не були носіями паразита.

Після ряду тестів та опитувань, фізичних вимірювань та візуальної оцінки дослідники виявили, що у суб’єктів, інфікованих токсоплазмою, коливання асиметрії обличчя було значно нижчим, ніж у неінфікованих людей.

Коливання асиметрії є мірою відхилення від симетричних ознак. Нижчі рівні асиметрії (або вища симетрія) пов’язані з кращим фізичним здоров’ям, хорошими генами та привабливістю.

Крім того, було виявлено, що жінки-носії паразита мають нижчу масу тіла ніж неінфіковані. До того ж інфіковані повідомили про більшу кількість статевих партнерів.

Вчені вважають, що паразит може викликати зміни в симетрії обличчя її носіїв — через ендокринологічні зміни та рівень тестостерону.

читайте также
Комментарии