
Фото — Istockphoto.
Вчені вважають, що повільна, розслаблена поведінка дюгоня, ймовірно, зробила його вразливим. У ХХ столітті місцеві мисливці шукали тварину заради шкіри, кісток і м’яса. Дослідники виявили, що з 2000 року не було жодного підтвердженого спостереження.
Дюгонь важить майже півтонни та є єдиним морським ссавцем-вегетаріанцем. Подібний за зовнішнім виглядом і поведінкою до ламантина, вирізняється своїм китоподібним хвостом. Вважається, що він надихнув на написання морських історій про русалок.

Фото — Patrick Louisy.
Після помітного зменшення популяції дюгони були класифіковані Державною радою Китаю в 1988 році як тварина, що охороняється на національному рівні. Вчені вважають, що триваюче руйнування його середовища існування, включно з відсутністю морської трави для корму, спричинило «швидкий колапс популяції».

Фото — Adobe Stock.
Дюгони досі існують в інших частинах світу, але стикається з подібними загрозами, як у Китаї. Він зустрічається в мілководних прибережних водах Індійського та західної частини Тихого океанів, але цей вид класифікується як «вразливий» у червоному списку Міжнародного союзу охорони природи.