Валерій Лавровський
03 июня 2022

У Чорному морі через війну масово вмирають дельфіни

Бої, які ведуться вздовж узбережжя України, завдали величезної шкоди навколишньому середовищу — кілька тисяч дельфінів знайшли мертвими на узбережжі Болгарії, Румунії, Туреччини та України, повідомляє The New York Times.

Фото — Ananova.

Фото — Ananova.

Дослідження показали, що зараз морське біорізноманіття знаходиться під загрозою через війну. Причини — скидання бомб у прибережних районах, нафта із затонулих кораблів та забруднений хімічними речовинами річковий стік. Проте воєнні дії не дозволяють зібрати більш детальну інформацію про смерті фауни.

За словами вченого-еколога Івана Русєва з Національного природного парку «Тузловські лимани», з початку війни було вбито кілька тисяч дельфінів. Шум кораблів та застосування потужних гідролокаторів також можуть дезорієнтувати дельфінів, які використовують звук для навігації. Деякі з тварин отримали опіки від вибухів бомб або мін — вони більше не могли орієнтуватися та шукати їжу.

Як пише The Guardian, війна може стати причиною масової міграції морських видів на південь.

Вчені підрахували, що до початку повномасштабної війни в Чорному морі мешкало більше 253 тисяч дельфінів. Скільки їх залишиться після закінчення бойових дій — невідомо.

Ми писали, що РФ використовує спеціально навчених дельфінів в Криму — щоб захистити флот від підводного нападу.

читайте также
Комментарии