Поліна Литвиненко
29 апреля 2022

РФ використовує спеціально навчених дельфінів в Криму — The Guardian

Військово-морський інститут США проаналізував нові супутникові знімки та виявив, що РФ у лютому розмістила «два загони» навчених військових дельфінів на своїй морській базі в Чорному морі. Тварин можуть використовувати, щоб захистити флот від підводного нападу, пише The Guardian.

Фото — H I Sutton Illustration for USNI News.

Фото — H I Sutton Illustration for USNI News.

Севастопольська військово-морська база має вирішальне значення для російських військових, оскільки розташована на південному краю Криму та знаходиться поза зоною досяжності українських ракет. Згідно з аналізом USNI, багато російських кораблів, які стоять там на якорі, є потенційно вразливими до підводних атак.

Фото — H I Sutton Illustration for USNI.

Фото — H I Sutton Illustration for USNI.

Супутникові знімки 2018 року також показали, що Росія використовувала дельфінів на своїй військово-морській базі в сирійському Тартусі.

США та СРСР почали використовувати дельфінів за часів холодної війни, бо ехолокаційні можливості тварин дозволяють виявляти підводні об’єкти, наприклад, міни або ворожих водолазів. Україна також тренувала дельфінів неподалік від Севастополя за програмою, створеною за радянських часів, однак у 1990-х роках її закрили.

ВМС України розпочали нову Севастопольську програму в 2012 році, але ссавці потрапили в руки Росії після вторгнення в Крим у 2014 році. Українські військові вимагали повернення тварин, однак «РИА Новости»  згодом повідомили, що Москва планує розширити програму.

Через два роки після цього російський флот оголосив про плани закупити ще п’ять дельфінів, розпочавши торг за контрактом на 1,75 мільйони рублів на доставку дельфінів до бази в Севастополі до кінця літа 2016 року.

Дельфіни — не єдині морські істоти, яких дресирували російські військові. Вважається, що білуху, яку помітили   біля берегів Норвегії 23 квітня 2019 року, навчали ВМС Росії. Місцеві рибалки повідомили про білуху, яка носила дивні упряжі з камерами та переслідувала їхні човни.

читайте также
Комментарии