Елеонора Чорноморченко
29 сентября 2022

Колекціонер знищив малюнок Фріди Кало для створення NFT. Проти нього можуть завести судову справу

Мексиканський мільйонер Мартін Мобарак спалив один із малюнків художниці Фріди Кало в липні в Маямі, щоб оцифрувати його та продати 10 000 оцифрованих копій. Цим він порушив закон, і зараз проти нього можуть завести судову справу. Про це повідомляє Mexico News Daily.

Фото — Frida.NFT.

Фото — Frida.NFT.

Мартін Мобарак, генеральний директор і засновник платформи Frida.NFT, знищив роботу Фріди Кало, відому під назвою Fantasmones siniestros. Чоловік розповів, що після цього він продаватиме оцифроване зображення як 10 000 невзаємозамінних токенів (NFT). На сайті Frida.NFT вказано, що «картина була остаточно перенесена в метавсесвіт 30 липня 2022 року».

Мобарак обіцяє всім потенційним власникам отримати не лише зображення у форматі PNG найвищої роздільної здатності, а й запис, що пояснює історію навколо твору та копію сертифіката його автентичності. Частину доходів від продажу NFT мають спрямувати на благодійність, в тому числі до Національного інституту образотворчого мистецтва та літератури.

В Інституті ж відреагували на це та зазначили натомість, що вся творчість Кало вважається «пам’яткою мистецтва» відповідно до Федерального закону про археологічні, художні та історичні пам’ятки та території. Саме тому навмисне знищення пам’ятки мистецтва у Мексиці є злочином.

Вчинок бізнесмена викликав також обурення урядовців, тож мексиканська влада проведе розслідування. Під час нього мають провести хімічний аналіз праху твору мистецтва, щоб перевірити, чи дійсно робота була оригінальною, а не копією, яку колекціонер використав у комерційних цілях.

читайте также
Комментарии