Елеонора Чорноморченко
07 июня 2022

В США проходить виставка нового виду мистецтва, який створили українці

У червні в Українському інституті Америки презентували роботи українців, виконані в техніці «гесографія». Її винайшла родина художників — Олег та Олександр Денисенки. Про це повідомляє видання The New York Times.

Зображення — Antiqvitas Nova Art

Зображення — Antiqvitas Nova Art

Експозиція митців проходить у Нью-Йорку та має назву ANTIQVITAS NOVA, що означає «Нова старовина». Колекція уособлює сучасний український епос та одвічну боротьбу добра зі злом. Усі роботи виконані в техніці гесографії — інноваційному поєднанні гравюри ти іконопису, скульптури, та живопису.

Олег Денисенко стверджує, що гесографія — це його подорож світом тривалістю у тридцять років. В якийсь момент до його експериментів доєднався син Олександр. У їхньому творчому тандемі й народився новий вид мистецтва, який вперше представили торік на благодійній виставці у Львові.

Зображення — Antiqvitas Nova Art

Персонажі картин Денисенків — міфічні істоти та біблейські герої. Окрім того, роботи супроводжуються каліграфічними написами та мають рельєфну структуру, тому їх можна торкатися та «читати» руками. На одній із картин зображений ведмідь як один із символів РФ. У його голову встромлений спис із українським тризубцем.

Ознайомитися із ними можна також на сайті виставки.

Комментарии