Елеонора Чорноморченко
07 октября 2022

У світі критично зростає захворюваність на холеру — голова ВООЗ

Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреїсус повідомив,  що цьогоріч у світі зростає захворюваність на холеру і хвороба може «небажано повертатися». Причиною спалаху він назвав війни, бідність та зміну клімату, які створюють ідеальні умови поширення хвороби.

Фото — Radarr Africa.

Фото — Radarr Africa.

Голова ВООЗ зазначив, що протягом багатьох років випадки захворювання холерою лише зменшувалися, однак за останній рік спостерігається тривожне зростання хвороби. Від початку 2022 року про спалахи повідомили 27 країн. У Сирії тільки за останні шість тижнів зафіксували понад 10 000 підозрілих випадків.

Також Тедрос повідомив, що спалахи стають дедалі смертоноснішими, а також частішими, причому середній рівень смертності цього року майже втричі перевищує середній рівень за останні п’ять років. Щорічно від інфекції помирає від 21 000 до 143 000 людей.

Поширенню хвороби доволі легко можна запобігти за допомогою вакцин, а лікувати — за допомогою розчинів для пероральної регідратації. Однак основна проблема в тому,  що багато людей просто не мають доступу до таких простих заходів.

Лідер ВООЗ закликав країни вживати заходів для запобігання хворобі, а виробників вакцин — звернутися до ВООЗ, аби збільшити виробництво.

читайте также
Комментарии