Поліна Литвиненко
04 апреля 2022

IKEA відмовилась від української деревини через війну

Шведська компанія-ритейлер меблів і товарів для дому IKEA тимчасово відмовляється від використання деревини українського походження. Таке рішення пояснюють «неможливістю перевірити легальність деревини» після 24 лютого. Про це повідомили  у листі, підписаним менеджером з розвитку закупівель IKEA Роберта Олссона для українських постачальників деревини, пише «Радіо Свобода».

Фото — IKEA.

Фото — IKEA.

«IKEA призупинила глобальні закупівлі деревини з України, заготовленої після 24 лютого 2022 року, до подальших розпоряджень. Деревина, заготовлена після цієї дати, не буде використовуватися, тому що її легальність неможливо перевірити», — написано у листі.

Крім того, з 8 квітня компанія планує скоротити близько 85% поставок деревини з Росії та зменшити залежність від російської деревини.

Раніше IKEA повідомила, що тимчасово припиняє свою діяльність в РФ та Білорусі. Це також стосувалось всього експорту та імпорту в ці країни та або з них.

Ми писали, що незалежна дослідницька організація Earthsight опублікувала розслідування, де навела докази того, що букові стільці IKEA зроблені з деревини, незаконно видобутої в частині українських Карпат, де живуть види рисів, що вимирають. Однак компанія не підтвердила ці данні.

читайте также
Комментарии