Олександра Подгорна
25 января 2023

Іспанія хоче замінити кінні екіпажі на електричні баггі

Зоозахисники та муніципальні органи влади Іспанії проводять кампанії, щоб покласти край анахронічній туристичній практиці. За їх думкою, усі кінні екіпажі мають бути замінені електричними еквівалентами. Про це пише The Mayor.Фото: Depositphotos. 

Фото: Depositphotos. 

Міністерство соціальних прав Іспанії розробляє проєкт закону про захист тварин. Мета — ініціювати державну підтримку пілотних проєктів заміни кінних екіпажів електричними баггі. Вони мають виглядати як традиційні транспортні засоби, але рух забезпечувати за допомогою екологічно чистого та тихого двигуна.

Минулого року місто Пальма-де-Майорка вже оголосило про повну заборону кінних екіпажів, починаючи з 2024 року. Місцева влада прийняла таке рішення після того, як в мережі влітку завірусилося відео, де кінь падає від теплового удару.

Цей інцидент досить сильно сколихнув громадськість, щоб політики швидко скликали нараду, запровадили нові правила та підтримали ідею електричних візків.

Фото: Ігор Гора, Одеса.

Фото: Ігор Гора, Одеса.

За даними Spanish News Today, щороку на іспанських вулицях від виснаження та зневоднення помирає декілька коней. А ветеринари дійшли висновку, що тривале перебування на міських вулицях під впливом шуму, спеки та забруднення є шкідливим і травматичним для тварин.

Проте новий законопроєкт може стикнутися з проблемою: з одного боку, Міністерство соціальних прав не може прямо заборонити вигул коней на вулицях, оскільки всі питання, пов’язані з продуктивними тваринами, підпорядковуються Міністерству сільського господарства. З іншого боку, міста ще не врегулювали і не сертифікували використання електричних кінних екіпажів як транспортних засобів.

«Як би міська рада не прагнула впровадити такі екіпажі у своєму муніципалітеті, досі немає дозволу від Міністерства промисловості на їх використання, отже ми зробили перший крок, щоб активізувати цей процес», — пояснив Серхіо Торрес із Генерального директорату з прав тварин.

Поки іспанська бюрократія намагається знайти вихід із ситуації, Директорат з прав тварин оголосив, що підтримує міську раду Пальма-де-Майорки, підготувавши пілотний проєкт електричних баггі. Перші з них з’являться на вулицях вже у 2024 році.

читайте также
Комментарии