Валерій Лавровський
15 августа 2022

Джоан Роулінг погрожують через твіт про Салмана Рушді

Шотландська поліція розслідує повідомлення про онлайн-погрозу Джоан Роулінг. Це сталося після того, як авторка романів про Гаррі Поттера опублікувала у Twitter своє засудження ножового поранення Салмана Рушді, повідомляє CNN.

Джоан Роулінг написала, що їй «дуже зле» через цю новину. Вона сподівається, що з Салманом Рушді все буде добре. У відповідь один із користувачів написав: «Не хвилюйтеся, ви наступна».

Салман Рушді — британський письменник, критик, публіцист індійського походження. В 1989 році за роман «Сатанинські вірші» іранський духовний лідер аятола Хомейні визнав книгу блюзнірською і віровідступницькою. Він закликав стратити автора.

 

Після цього Великобританія й Іран на кілька років розірвали дипломатичні відносини, а сам автор довгий час вимушений був переховуватися під охороною. В 2007 році присвоєння Рушді титулу лицаря Британської імперії спровокувало новий виток реакціонерства в ісламському світі.

Роулінг опублікувала знімки екрана з загрозливим твітом, подякувала всім за підтримку та повідомила, що поліція вже проводить розслідування.

12 серпня 2022 року Салман Рушді був важко поранений після нападу з ножем під час виступу в Нью-Йорку, коли він збирався прочитати лекцію про свободу творчості. Наразі його вже відключили від апарату штучного дихання. Він може дихати самостійно та навіть говорити. За словами його агента, в письменника пошкоджена печінка, перерізані нерви на руці, він, скоріше за все, втратить око.

У нападі звинувачують 24-річного Хаді Матара з міста Ферв’ю, штат Нью-Джерсі. Під час виступу в суді він свою провину не визнав.

Це не перший скандал, пов’язаний із твітами Джоан Роулінг. Наприкінці минулого року їй погрожували через позицію щодо трансгендерних людей та навіть не покликали на зйомки у документальному фільмі «20-та річниця Гаррі Поттера: Повернення в Гоґвортс». Читайте також наш матеріал про історію протистояння радикальних феміністок та трансгендерних людей.

Прев’ю — Samir Hussein.

читайте также
Комментарии