Валерій Лавровський
17 сентября 2022

Вчені знайшли залишки стародавньої блювотини. Ним 150 мільйонів років

Канадські палеонтологи із Музею природознавства штату Юта виявили залишки блювотної маси юрського періоду, яким приблизно 150 мільйонів років. Це перша подібна знахідка у Північній Америці, повідомляє Vice. Дослідження опубліковано у журналі Palaios.

Зображення — Brian Engh.

Зображення — Brian Engh.

Блюватна маса містила різноманітні кістки земноводних, у тому числі жаби та саламандри. Дослідники вважають, що блювотина належала стародавній муловій рибі, яка викидає будь-яку нещодавно з’їдену закуску, щоб заплутати хижака при переслідуванні.

Фото — John R. Foster.

Фото — John R. Foster.

Збережена блювота є частиною ширшого класу скам’янілостей із травної системи, відомого як бромаліти, до якого також входять скам’янілі залишки калу, які називаються копролітами. Бромаліти також можуть надати уявлення про ширші екосистеми.

Вчені планують і далі вивчати скамʼянілості, щоб знайти більше інформації про хижака та земноводних, які були у його шлунку.

Дуже коротко: війна поставила під загрозу нашу роботу, тому ми просимо вас допомогти й далі робити те, що в нас добре виходить, — розповідати про культуру, науку, доказову медицину та психологію, історію, архітектуру та урбаністику, права людини, секс і фемінізм. А ще якими постають ці теми при погляді крізь призму війни.

 

Як це зробити?

 

Patreon | Банка Monobank | PayPal: info@mayak.org.ua

читайте также
Комментарии