Валерій Лавровський
15 июля 2022

У Шотландії виявили невідомий автопортрет Ван Гога

Фахівці Національної галереї Шотландії знайшли невідомий автопортрет Вінсента Ван Гога. Він був на зворотному боці іншої роботи художника — «Голова селянки» 1885 року, повідомляє BBC.

Зображення — National Gallery of Scotland.

Зображення — National Gallery of Scotland.

Під час підготовки до нової виставки експерти робили рентгенівський знімок картини та побачили на зворотному боці зображення Ван Гога, покрите шарами клею і картону.

Митець часто повторно використовував полотна, щоб заощадити гроші, перевертаючи їх та працюючи з іншого боку. Вважають, що Ван Гог написав автопортрет після того, як він переїхав до Парижа і познайомився з роботами французьких імпресіоністів.

«Голова селянки» увійшла до колекції Національної галереї Шотландії у 1960 році як частина подарунка від відомого единбурзького юриста. На картині зображена місцева жителька містечка Нуенен на півдні Нідерландів, де художник жив з грудня 1883 по листопад 1885 року.

Експерти галереї вважають, що відновити прихований автопортрет цілком можливо, але процес видалення клею та картону вимагатиме делікатної консерваційної роботи. Наразі вони шукають варіанти зробити це, не пошкодивши саму картину.

Однак відвідувачі виставки в Единбурзі зможуть вперше побачити рентгенівське зображення через спеціально створений лайтбокс.

читайте также
Комментарии