Валерій Лавровський
15 августа 2022

У Барселоні використовують кіз та овець, щоб врятуватися від пожеж

У лісових зонах Барселони випустили 290 овець і кіз, щоб вони з’їли «якомога більше рослинності». Це допоможе боротися з масштабними лісовими пожежами, повідомляє The Guardian.

Фото — Pau Barrena.

Фото — Pau Barrena.

Тварини пасуться на пожежонебезпечних територіях, де харчуються та витоптують суху рослинність. Це створює ділянку, яка, ймовірно, служить в якості мінералізованих смуг та запобігає лісовим пожежам.

Пілотний проєкт запустили у квітні та завершили минулого місяця  в національному парку Колсерола площею вісім тисяч гектарів, де в середньому трапляється 50 пожеж на рік. Під час експерименту тварини доглядали 72 гектари парку. Зараз розробляються плани розширити програму до трьох зграй і, можливо, до більшої кількості зелених насаджень міста.

У деяких регіонах Іспанії цю стратегію прийняли близько 20 років тому. З тих пір програма розширилася і охоплює понад 100 тисяч тварин, заощадивши приблизно 75% вартості механічного очищення землі.

Випас приніс інші переваги: ​​тварини переносять насіння, пересуваючись місцевістю, а їхнє відносно невибіркове годування зберігає біорізноманіття.

Ми писали про схожий проєкт у Польщі. Тільки там овець використовують замість газонокосарок.

читайте также
Комментарии