Олександра Подгорна
17 февраля 2023

Хворобу Альцгеймера вперше виявили у 19-річного хлопця. Тепер він наймолодша людина з таким діагнозом

На хворобу Альцгеймера здебільшого страждають люди похилого віку, проте китайські лікарі виявили цю недугу у 19-річного юнака. Його називають наймолодшою людиною у світі з цим діагнозом. Про це написали в  Journal of Alzheimer’s Disease.

Картинка — lightsource/Depositphotos

Картинка — lightsource/Depositphotos

Погіршення пам’яті вперше проявилися, коли хлопцю було лише 17 років. За два роки когнітивні втрати прогресували. Підлітку складно давалося навчання через неможливість зосередитися, стало навіть важко читати, погіршилась короткострокова пам’ять. Події минулого дня для пацієнта буквально «обнулялися», хоча він міг впоратися  з побутом самостійно.

Візуалізація мозку пацієнта показала скорочення гіпокампа, який бере участь у процесах памʼяті, а в його спинномозковій рідині виявили загальні маркери хвороби Альцгеймера.

Існують випадки раннього розвитку хвороби Альцгеймера — в пацієнтів до 65 років, і це до 10% усіх діагнозів. У більшості пацієнтів віком до 30 років хворобу пояснюють патологічними генними мутаціями, тобто такими, що успадковуються від батьків.

Незважаючи на це, вчені зі Столичного медичного університету в Пекіні не змогли виявити у хлопця жодної звичайної мутації, яка б відповідала за ранній початок когнітивних змін. Ніхто серед родичів хлопця також не мав хвороби Альцгеймера чи деменції.

Цей випадок продемонстрував, що хвороба Альцгеймера не розвивається завжди за одним сценарієм та може бути набагато складнішою, ніж медики припускали раніше.

читайте также
Комментарии