Валерій Лавровський
21 июня 2022

У Камбоджі зловили найбільшу в світі прісноводну рибу

У річці Меконг у Камбоджі виловили найбільшу в світі прісноводну рибу. Нею виявився скат Himantura polylepis, довжина якого чотири метри, вага — майже 300 кілограмів, повідомляє The Guardian.

Фото — Reuters.

Фото — Reuters.

Дослідники кажуть, що це четвертий скат цього виду, якого виявили в тій самій місцевості за останні два місяці, усі вони були самками. Вчені вважають, що ця локація може бути точкою нересту для Himantura polylepis.

Місцеві жителі прозвали ската «Борамі», що означає «повний місяць» — через його круглу форму і через те, що місяць був на горизонті, коли його зловили 14 червня. Рибалка отримав за ската виплату в розмірі 600 доларів.

Himantura polylepis — погано вивчена риба. Її наукова назва змінювалася кілька разів за останні 20 років. Риба зустрічається по всій Південно-Східній Азії, але вчені майже не мають інформації про неї. Дослідники встановили біля її хвоста пристрій, який надсилатиме інформацію про місцеположення, надаючи дані про поведінку скатів у Камбоджі.

Попереднім рекордом для прісноводної риби був сом Pangasianodon gigas, виявлений у Таїланді у 2005 році. Його вага становила 293 кілограми.

читайте также
Комментарии