Валерій Лавровський
01 июня 2022

180 кілометрів. Австралійські вчені виявили найбільшу в світі рослину

Вчені з австралійського Університету Фліндерса виявили найбільшу рослину в світі — вид морської трави Posidonia australis біля західного узбережжя країни. Її площа становить 200 км², протяжність — 180 км, повідомляє прес-служба університету. Дослідження опубліковано в журналі Proceedings of the Royal Society B.

Фото — University of Western Australia.

Фото — University of Western Australia.

Команда дослідників взяла проби пагонів морської трави з різних середовищ затоки Шарк-Бей, де знаходиться Posidonia australis. Вони звірили 18 тисяч генетичних маркерів та виявили, що морська трава розрослася лише з одного саджанця. Зараз це великий підводний луг, що забезпечує середовище проживання для морських видів, включаючи черепах, дельфінів, дюгонів, крабів та риб.

Вчені підрахували, що рослині знадобилось щонайменше 4500 років, щоб настільки поширитися. Також виявилось, що ця рослина — поліплоїдна, тобто в її клітинах більше двох наборів хромосом. Поліплоїдні рослини часто живуть у місцях з екстремальними екологічними умовами. Якщо їх не турбувати, вони продовжуватимуть рости.

Тепер дослідники проведуть серію експериментів у затоці Шарк-Бей, щоб більше дізнатися про Posidonia australis та її життя в таких змінних умовах. Рослина знаходиться в районі, де солоність вдвічі більша, ніж в інших місцях затоки, а температура води сягає від 15 °C до 30 °C.

читайте также
Комментарии