Зображення — Istockphoto.
Гормон кіспентин є так званим нейромодулятором, який стимулює вивільнення інших репродуктивних гормонів в організмі. Він відіграє важливу роль у настанні статевого дозрівання — звідси і кліше «збуджений, як підліток». Пов’язаний гормон з усім: від фізичних процесів, таких як розвиток яйцеклітини та сперматозоїда, до більш психічних явищ, таких як те, як ми розвиваємо та підтримуємо сексуальний потяг.
У двох клінічних випробуваннях брали участь 32 жінки із пременопаузою та 32 чоловіки з гіполібідемією. Обидві групи — гетеросексуальні. Пацієнти проходили МРТ мозку, а також аналіз крові та поведінкові тести. Застосування кіспептину покращувало сексуальну роботу мозку як у жінок, так і у чоловіків, що призвело до позитивного впливу на сексуальну поведінку порівняно з плацебо.
За даними Futurism, один з учасників після ін’єкції кіспептину зміг зі своєю парою зачати дитину. Наразі команда вчених не помітила жодних побічних ефектів від препарату. Це перша робота, яка досліджує здатність кіспептину посилювати статевий потяг у жінок і чоловіків.