Валерій Лавровський
29 августа 2022

У Бразилії померла «найсамотніша людина на Землі»

Чоловік, ім’я якого невідоме, знаходився у повній ізоляції від людей останні 26 років. Він був останнім представником групи, яка проживала в місцевості корінного населення Танару в штаті Рондонія, що межує з Болівією, повідомляє BBC.

Чоловіка називали «людиною нори» — він копав глибокі ями, деякі з яких використовував для лову тварин, а в інших ховався. Його тіло знайшли 23 серпня в гамаку біля солом’яної хатини. Слідів насильства не було.

Бразильське агентство у справах корінних народів стежило за власною безпекою людини з 1996 року. В 2018 році чиновникам вдалося випадково зустріти чоловіка в джунглях. Тоді він рубав дерево чимось схожим на сокиру.

З тих пір його ніхто не бачив, але іноді представники агентства натрапляли на його хатини, побудовані з соломи, і глибокі ями, деякі з яких мали загострені шипи на дні. Відомо, що чоловік садив кукурудзу, маніоку, папайю та банани.

У Бразилії проживає близько 240 племен корінного населення, багатьом з яким загрожує нелегальне фермерство, шахтарство та лісовидобування. Згідно з Конституцією Бразилії, корінне населення має право на свою землю. Тих, хто хоче її захопити, як відомо, вбивають.

читайте также
Комментарии