Валерій Лавровський
27 апреля 2022

Російські військові замінували Кам’яну Могилу

Окупанти замінували територію біля Кам’яної Могили — пам’ятки геології і археології світового значення у Запорізькій області. Про це повідомляє «Радіо Свобода» із посиланням на речника Запорізької ОВА Івана Арєф’єва.

Фото — Atieox.

Фото — Atieox.

За словами Івана Арєф’єва, лісиста місцевість та дороги до Кам’яної Могили заміновані. Також окупанти риють окопи в селах, що знаходяться поблизу заповідника, а на джерелах села Терпіння чеченці облаштовують свій табір.

«Окупанти намагаються не тільки обмежити пересування мирних жителів, а ще, ймовірно, бояться, що ті почнуть партизанити», — повідомив речник ОВА.

Кам’яна Могила — світова пам’ятка давньої культури в Україні поблизу Мелітополя в Запорізькій області над річкою Молочною. З 2006 року перебуває в попередньому списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, з 2008 року — Національний історико-археологічний заповідник. Містить декілька тисяч унікальних стародавніх наскельних зображень — петрогліфів, які охоплюють період від епохи пізнього палеоліту до середньовіччя — XXIV—XXII тис. до н.е. та X—XIII ст. н.е.

Фото — Eldar Sarakhman.

Фото — Eldar Sarakhman.

Фото — відділ охорони культурної спадщини ЗОДА.

Фото — відділ охорони культурної спадщини ЗОДА.

читайте также
Комментарии