Елеонора Чорноморченко
04 августа 2022

NASA відправить на МКС робота, який робитиме хірургічні операції

Космічна агенція NASA виділила Університету Небраски-Лінкольна 100 000 доларів для підготовки робота-хірурга, який проводитиме дистанційні операції в космосі. Його відправлять у випробувальну місію на борту Міжнародної космічної станції у 2024 році. Про це повідомляють на сайті університету.

 

Усі фото — University of Nebraska-Lincoln.

Усі фото — University of Nebraska-Lincoln.

Робот-хірург, який відправиться в космос, має ім’я MIRA. Науковці з Університету Небраски-Лінкольна розробляли його майже 20 років. Протягом наступного року вони напишуть програмне забезпечення та випробують пристрій на міцність, яка потрібна, щоб витримати запуск.

MIRA має декілька ключових переваг. Робот допомагає лікарям виконувати операції мінімально інвазивним способом. У попередніх випробуваннях хірурги вже успішно використовували пристрій для виконання резекції товстої кишки.

Також технологія пристрою дає змогу лікарям працювати віддалено. Тобто, умовно, вони зможуть вирізати апендикс астронавту під час місії на Марс, перебуваючи за тисячі кілометрів від нього. Розробники також сподіваються, що у майбутньому робот зможе виконувати операції повністю самостійно та прогнозують, що це може статися за 50-100 років. Наразі ж їхнє основне завдання — налагодження його роботи в умовах невагомості.

У попередньому експерименті астронавт Клейтон Андерсон вже пробував керувати роботом, коли перебував в Космічному центрі Джонсона в Х’юстоні. MIRA в цей момент успішно виконував завдання в операційній, яка розташована за 1500 км у медичному центрі Університету Небраски в Омахі.

читайте также
Комментарии