Зображення — Артур Бондаренко.
Як Маск впливає на світ через Twitter
Для медіасвіту кожен твіт Ілона Маска — майже подія. Він підвищував вартість криптовалют Dogecoin та Bitcoin лише одними твітами. У січні 2021 року після його твіту про Bitcoin вартість токену збільшилася на 16,6% — тоді він сягнув близько 34 тисяч доларів.
У ситуації з Dogecoin після твіту Маска зі словом «Doge» на фоні ракети вартість криптовалюти збільшилась на 44% — 0,08 долари. До цього, у січні, валюта подорожчала на 800% за 24 години — теж завдяки Ілону Маску.
Також Ілон Маск отримував позови до суду через свої твіти. У березні 2021 року інвестор Tesla Чейз Герріті подав до суду через твіт 2020 року — Технокороль написав, що акції Tesla надто дорогі, а після того акції компанії впали на 15 мільярдів доларів. Обсяг позовної заяви становив 105 сторінок.
У листопаді Маск продав 10% акцій Tesla на п’ять мільярдів доларів у тому ж Twitter. Він прийняв рішення про продаж після пропозиції ввести у США податок близько 700 мільярдерам, який торкнеться нереалізованого приросту капіталу.
У лютому вже цього року Ілон Маск заблокував профіль 19-річного Джека Суїні, який відстежував його приватний літак. Раніше Суїні отримав повідомлення від мільярдера з проханням видалити профіль за п’ять тисяч доларів, але він попросив $50 тисяч або стажування в одній із компаній бізнесмена.
Тобто що б не писав Ілон Маск у Twitter, це може позначитися на світовій економіці.
Купив акції та понеслося…
На початку квітня CEO Tesla та SpaceX придбав 9,2% акцій Twitter, що зробило його найбільшим акціонером компанії — сума акцій становить 73,4 мільйони доларів. Після цього Ілон Маск опублікував опитування, чи хочуть користувачі отримати можливість редагування твітів.
Далі сам Twitter анонсував оновлення, в якому з’явиться можливість редагування твітів. Від покупки акцій Маском до редагування твітів пройшло лише два дні — з 4 по 6 квітня. Також самі акції компанії виросли на 27%.
Після покупки частки Twitter Технокороль мав увійти до ради директорів компанії. Призначення мало відбутися 9 квітня. Проте CEO Twitter Параг Агравал розповів, що Маск вирішив залишитися просто акціонером.
«Майданчик для свободи слова у всьому світі»
Ілон Маск запропонував купити Twitter за ціною 54,20 долари за акцію. Бізнесмен вважає, що соцмережа має стати приватною компанією. Мільярдер вірить «у потенціал Twitter як майданчика для свободи слова у всьому світі». Проте в нинішньому форматі цього досягти не вдасться.
Пропозиція Маска оцінювала Twitter приблизно в 46 мільярдів доларів: 21 мільярд — власні кошти, а 25,5 мільярди йому погодилися дати в кредит американські банки.
У разі неприйняття «найкращої та остаточної» пропозиції йому доведеться переглянути свою позицію та положення акціонера. Тоді у Twitter відмовились коментувати цю ситуацію.
Купив і які плани?
Згодом Ілон Маск купив Twitter за 44 мільярди доларів. Після завершення угоди компанія перестане бути публічною — її акції можна буде продавати лише у позабіржовому порядку.
Видання The New York Times і The Washington Post з’ясували, якими можуть бути наслідки для соцмережі:
менше модерації контенту. Маск кілька разів висловлював занепокоєння, що модератори заходять надто далеко і втручаються у свободу слова на платформі. На його думку, Twitter — «цифрова міська площа», де обговорюються життєво важливі теми для майбутнього людства;
відкритий код. Маск розповів, що хоче перетворити алгоритми соцмережі на модель з відкритим вихідним кодом. Це дозволить користувачам бачити, чому той чи інший твіт з'явився в їхній стрічці та як саме просуваються публікації на платформі;
більше монетизації. Маск пропонував видавати передплатникам Twitter Blue спеціальну мітку верифікації та натякав на оплату підписки за допомогою криптовалюти Dogecoin;
більше актуального контенту. Коли Twitter назвав 10 найпопулярніших акаунтів у соцмережі, Маск зазначив, що більшість із них нічого не публікує;
боротьба з ботами. Маск пообіцяв перемогти ботів у соцмережі чи «померти, намагаючись це зробити».
Поки невідомо, коли з’являться ці зміни і чи з’являться взагалі, але є ймовірність, що Ілон Маск це зробить у майбутньому.
Реакція користувачів Twitter на покупку Маска
«Твітерські» розділились на два фронти, які можна розподілити географічно. Східна частина (пострадянський простір) відноситься до цього з гумором та переважно підтримує покупку Маска:
Маск!
Прийди!
Порядок наведи!Твіттеряни тебе люблять!
Шоби ти хотів знати!🙃🙃🙃 pic.twitter.com/nM4O7VqyVI
— Info (@Info53917080) April 25, 2022
Илон Маск теперь батя в твиттере 👍🤝🥹 pic.twitter.com/193FnG2goZ
— Лепра (@leprasorium) April 25, 2022
илон маск реально купил твиттер
нет ну просто невероятный человек
наконец-то будет создана твиттерская империя с догемемами а день грустного киану ривза будет официальным праздником pic.twitter.com/K6Bk6ASlWT— где сатурн?🇺🇦 (@ackulalala) April 25, 2022
Маск купил Твиттер. Это значит:
1. Криптоспам скоро победят;
2. Леваки больше не смогут использовать Твиттер как свой толерантно-гендерно-нейтральный уголок, не смогут удалить экс-президентов США и других критиков;
3. АлГоРиТмЫ больше не лишат голоса неудобных людей.
Супер.
— Aleksandr Litreev 🇺🇦 (@alexlitreev) April 26, 2022
не мог бы илон маск купить и россию
— Алина Дидковская (@aldidkovskaya) April 25, 2022
Західна частина (Європа та США) негативно ставиться до покупки. Вони вважають, що свобода слова може погано обернутись для соцмережі — дезінформація, фейки тощо. Також невідомо, як продаж Twitter вплине на зарплату співробітників компанії.
Nervously listening to Grimes for clues on what’s next
— Kat Tenbarge (@kattenbarge) April 25, 2022
men will literally spend $44 billion to get the attention of grimes instead of going to therapy
— Sydney Leathers (@sydneyelainexo) April 25, 2022
are YOU? https://t.co/PpDXaqLIAn
— gabs (@gabbishaw) April 25, 2022
maybe a dumb question, but what happens to employees who are partially compensated in RSUs when a public company is taken private?
apropos of nothing
— Molly White (@molly0xFFF) April 25, 2022
How long before Apple and Microsoft remove the Twitter app from their app stores?
RIP Twitter https://t.co/jHCkcnDWW5
— Matthew Kolken (@mkolken) April 25, 2022
maybe a dumb question, but what happens to employees who are partially compensated in RSUs when a public company is taken private?
apropos of nothing
— Molly White (@molly0xFFF) April 25, 2022
Believing Elon Musk is going to save free speech on Twitter is as naïve as thinking Donal Trump was going to make America great again.
— Gonzalo Lira (@GonzaloLira1968) April 26, 2022
Так, а до чого тут Рогозін?
Це мем, який каже, що Ілон Маск насправді придбав усі акції Twitter через голову «Роскосмосу» Дмитра Рогозіна, з яким в Технокороля періодично були «твітерські баталії». Про одну з них, у якій взяли участь навіть Рамзан Кадиров, Мей Маск та Павло Дуров, ми писали ось тут.
А ось невеличка реакція у соцмережі про Рогозіна та Маска:
Маск купил Twitter за $44 млрд,
и Рогозин ушел вслед за кораблём.— Фагот Коровьев (@Lucius_J_Brutus) April 25, 2022
хочу жить как илон маск: не нравится дебик в тви? покупаешь тви
— райнер, сядь🕊 (@xpinkly) April 26, 2022
Просто представьте, Илон Маск купил Твиттер, чтобы забанить ебучего Рогозина
— маркетинг девочки записываемся 💅 (@AnnieZagoruyko) April 25, 2022
Илон Маск купил Twitter за $44 млрд.
Рогозин купил Балтику 9 по акции.— восхищённый болгарин™🇺🇦 (@dedzaebal) April 25, 2022
Илон Маск: покупает твиттер
Рогозин: покупает свитер pic.twitter.com/zZSB5T2VGn— Maks (@mrMaksat98) April 25, 2022
А что это @Rogozin свой твиттер закрыл? Боится, что его посадят за твиты? Понимаю
— Дофаминовая Яма (@pivoismylife) April 26, 2022
⚡Дмитрий Рогозин купил 51% акций Одноклассников.
— Хроника деградации (@sergeenko_i) April 25, 2022
Дмитрий Рогозин пожаловался, что по неизвестным причинам не может зайти в свой аккаунт в Twitter
— Пездуза (@RealPezduza) April 26, 2022
Рогозин про Илона Маска: «Его цель – власть на Земле, а не колонизация Марса».
А цель Рогозина – поедание Марса.
— Right Now (@R1ght_Now) April 25, 2022
рогозин в домике pic.twitter.com/sJIlhMKHto
— восхищённый болгарин™🇺🇦 (@dedzaebal) April 26, 2022
Наразі в Рогозіна закритий профіль у Twitter. Чи буде існувати його акаунт після покупки соцмережі Маском — невідомо.
Що буде насправді з Twitter у майбутньому, ми не знаємо. Ніхто не знає — це Ілон Маск.