Валерій Лавровський
02 августа 2022

Вчені створили робота з ДНК для боротьби з патогенами

Французькі вчені з Університету Монпельє створили «робота» з ДНК розміром з людську клітину.  Розробка може виконувати різні завдання на мікроскопічному рівні, зокрема вивчати патогени та боротися з ними, повідомляє Science Daily. Дослідження опубліковано в журналі Nature Communications.

Зображення — INSERM.

Зображення — INSERM.

Робот складається з трьох ДНК орігамі структур. Він може контролювати силу з роздільною здатністю один піконьютон, що становить одну трильйонну частину Ньютона.

Команда почала з поєднання робота з молекулою, яка розпізнає механорецептори . При застосуванні в один піконьютон вчені змогли активувати ці механорецептори. Так дослідники зʼясували, що на клітинному рівні «робот» здатний активувати ключові сигнальні шляхи для багатьох біологічних процесів.

На думку вчених, такий інструмент є дуже цінним, оскільки його можна використовувати для кращого розуміння молекулярних механізмів, пов’язаних із механічною чутливістю клітин. Надалі те саме можна буде зробити і з іншими біологічними і патологічними процесами.

Превʼю — Jinxing Li.

читайте также
Комментарии