Елеонора Чорноморченко
12 июля 2022

В Аризоні заборонять фотографувати зблизька поліціянтів

Республіканський губернатор штату Аризона Дуглас Дусі підписав новий закон, який заборонятиме перехожим фіксувати дії поліції в радіусі приблизно 2,4 метра. Правозахисники та національні фотографи засудили нововведення за порушення свободи слова. Про це повідомляє Peta Pixel.

Фото — Peta Pixel.

Фото — Peta Pixel.

Новий закон набуде чинності 24 вересня. Порушникам спочатку робитимуть усне попередження. Тим, хто його ігноруватиме та продовжуватиме запис, буде загрожувати звинувачення у кримінальному правопорушенні та арешт до тридцяти днів.

Винятком стануть пасажири транспортних засобів, яких зупиняє поліція — вони мають право записувати спілкування. Також знімати зможуть люди, які перебувають в закритих будівлях на приватній території, де правоохоронні органи виконуватимуть роботу — проте тільки якщо людей не заарештовують і не обшукують.

Проте нововведення вже спричинили масу обурень серед людей. Різні інформаційні організації підписали листи від Національної асоціації пресфотографів (NPPA), виступаючи проти законопроєкту. Асоціація заявляє, що новий закон порушує не лише положення Першої поправки про свободу слова та преси, а й суперечить чітко встановленому праву фотографувати та записувати поліціянтів під час своїх офіційних обов’язків у громадському місці, на які посилаються всі непарні окружні апеляційні суди США.

 

читайте также
Комментарии