Валерій Лавровський
07 июля 2022

У США ветеранам ядерної зброї вперше дадуть медаль. І все

Міністерство оборони США оголосило про надання медалі ветеранам ядерної зброї. Її отримують військові, які відіграли «важливу роль у розвитку програм атомної та ядерної зброї Сполучених Штатів», повідомляє пресслужба відомства. Це перша відзнака ветеранам з моменту випробувань у 50-х роках минулого століття.

Фото — AP.

Фото — AP.

«Пам’ятна медаль ветеранам ядерної зброї визнає, що їхня служба та жертви безпосередньо сприяли подальшій свободі та процвітанню нашої країни в період після Другої світової війни та мали ключове значення для захисту нашої країни в епоху Холодної війни», — зазначає Ллойд Остін, міністр оборони США.

За даними Vice, кількість ветеранів ядерної зброї становить близько 225 тисяч осіб. За словами свідків випробувань, після спалаху вони «могли побачити рентгенівські промені своїх рук через закриті очі». Військові не знали про те, що мало статися, їм не видали жодного захисного одягу.

Наприклад, моряки з найближчих кораблів ВМС, які спостерігали за вибухом на атолі Еніветок біля Маршаллових островів у 1952 році, вижили, але частина з них мала проблеми зі здоров’ям та збільшення кількості вроджених вад.

Тепер солдати, які стали свідками цих вибухів, можуть подати онлайн-заявку на отримання медалі через десятиліття після закінчення служби. Нагороду мають право отримати ті ветерани, які служили у період з 1 липня 1945 року по 1 жовтня 1992 року.

читайте также
Комментарии