Поліна Литвиненко
08 марта 2022

ООН заборонила співробітникам називати напад РФ на Україну «війною» чи «вторгненням» (оновлено)

Організація Об’єднаних Націй заборонила своїм співробітникам використовувати слова «війна» або «вторгнення» для опису воєнних дій Росії в Україні, повідомляє Irish Times.

Фото — Unsplash.

Фото — Unsplash.

Оновлено:

В коментарі Guardian  офіційний представник ООН Стефан Дюжаррик заперечив, що її співробітникам було заборонено використати слова «війна» та «вторгнення» щодо нападу росії на Україну.

Співробітникам ООН рекомендується називати війну «конфліктом» або «військовим наступом». Держава-агресор називає війну «спецоперацією». РФ массово затримує на своїй території тих громадян, які називають бойові дії війною або агресією.

ООН також заборонила співробітникам використовувати український прапор у особистих та офіційних облікових записах у соціальних мережах або на веб-сайтах.

«Використовуйте «конфлікт» чи «військовий наступ», а не «війна» чи «вторгнення», коли йдеться про ситуацію в Україні. Не додавайте український прапор у особисті та офіційні акаунти в соціальних мережах або на веб-сайти. Це важливе нагадування про те, що ми, як міжнародні цивільні службовці, повинні бути об’єктивними. Існує серйозна можливість репутаційного ризику, на який нещодавно звернули увагу високопосадовці», —  написано у листі ООН до співробітників.

У електронному листі підкреслено, що така політика спрямована на уникнення «репутаційного ризику».

Відомо, що Росія є постійним членом Ради безпеки ООН і має блокуючий голос у організації.

читайте также
Комментарии