Таіна Федосеєва
08 марта 2022

Обігнала Іран та КНДР. Росія — світовий лідер за кількістю санкцій

Росія стала найбільш підсанкціонною країною у світі, обійшовши Іран, Сирію та КНДР. Проти РФ запроваджено понад 5530 світових санкцій. Про це пише Bloomberg, посилаючись на дані аналітичного порталу Castellum.ai. Іран опустився на друге місце, проти нього діють 3616 санкцій.

Ілюстрація — скріншот Castellum.ai

Ілюстрація — скріншот Castellum.ai

Минулими вихідними American Express Co. та Netflix Inc. приєдналися до зростаючого списку компаній, що припиняють або зупиняють свою діяльність у Росії. Деякі роблять це через санкційні зобов’язання, але інші «самосанкціонуються» — по суті, вирішують піти, навіть якщо за законом вони не зобов’язані цього робити.

«Це фінансова ядерна війна і найбільша санкційна подія в історії. Росія менш ніж за два тижні перетворилася з частини світової економіки на найбільшу мету глобальних санкцій та фінансового ізгоя», — говорить Пітер П’ятецький, колишній співробітник міністерства фінансів в адміністраціях Обами та Трампа, який став співзасновником Castellum.ai.

Найбільше санкцій щодо Росії застосувала Швейцарія — 568. На другому місці ЄС — 518, на третьому Франція — 512. США ввели 243 санкції.

Компанії і сервіси, які відмовилися працювати в Росії або тимчасово призупинили роботу: PayPal і майданчик eBay, Visa, Mastercard, Adidas, Nike, Play Station, Audi, Chevrolet, Ford, Mercedes, Volkswagen, Volvo, Renault, Toyota, Mazda, Honda, IKEA, H&M, Marks & Spencer, LEGO, Intel, Microsoft Office, Adobe, BBC і так далі.

Превью — NurPhoto/PA Images

читайте также
Комментарии