Валерій Лавровський
24 октября 2022

Хто переміг на цьогорічному Одеському кінофестивалі, який проходив у Варшаві

23 жовтня завершився 13-й Одеський міжнародний кінофестиваль, який через повномасштабну війну відбувався в межах Варшавського міжнародного кінофестивалю. Організатори вже оголосили переможців.

Зображення — ОМКФ.

Зображення — ОМКФ.

До програми «Одеса — Варшава: український конкурс» увійшло 11 повнометражних фільмів та 7 короткометражних робіт. Журі відзначило «Найкращий український повнометражний фільм» і «Найкращий документальний фільм» — «Бачення метелика» Максима Наконечного і «Терикони» Тараса Томенка відповідно.

Про фільми:

«Бачення метелика» — військова драма про аеророзвідницю добровольчого батальйону з позивним «Метелик», яку обмінюють після двох місяців полону. Повернувшись додому, вона оклигує від отриманих травм, але раптом дізнається, що вагітна внаслідок зґвалтування своїм наглядачем. Вперше стрічку представили на Канському кінофестивалі.

«Терикони» — історія про дітей, які постраждали від обстрілів, втратили батьків та близьких через бойові дії, але продовжують жити, попри війну.

До складу журі входили польські та українські культурні діячі: режисер Даріуш Яблонський, сценаристка Ілона Лепковська та українська продюсерка Іванна Дядюра.

читайте также
Комментарии