Валерій Лавровський
17 декабря 2022

Горили та орангутанги мають уявлення про економіку. Дослідження

Швейцарські вчені з Невшательського університету провели два експерименти на орангутангах і горилах у Базельському зоопарку. Під час дослідження виявилось, що примати здатні приймати економічно-раціональні рішення, повідомляє IFL Science. Робота опублікована у журналі PLOS One.

Фото — M. Torben Weber.

Фото — M. Torben Weber.

У дослідженні взяли участь пʼять орангутангів та три горили у віці від чотирьох до 20 років. Усі вони народилися у неволі. У першому експерименті тваринам дали дві чашки: одна чашка містила смаколик, кількість якого вони знали, інша могла містити більшу кількість їжі або взагалі могла бути порожня.

У другому експерименті було три чашки, дві з яких — «ризиковані». Науковці хотіли перевірити, чи зможуть тварини оцінити шанс отримати більш вигідну винагороду при виборі місткості.

Орангутанги та горили приймали рішення на основі того, що вони можуть отримати та наскільки ймовірно винагорода буде вища. Тварини частіше вибирали ризикований варіант, оскільки потенційна винагорода зростала.

Дослідники виявили, що під час першого експерименту орангутанги частіше вибирали «ризиковану» чашку. Під час другого — обидва примати були схильними до ризику.

читайте также
Комментарии