Поліна Литвиненко
22 мая 2022

Папуги використовують свою голову як третю кінцівку. Дослідження

Вчені з Нью-Йоркського технологічного коледжу остеопатичної медицини (NYITCOM) виявили, що папуги використовують свою голову як рухальну третю кінцівку. Про це повідомляє Phys.org.

Фото — Unsplash.

Фото — Unsplash.

Дослідники провели серію експериментів, під час яких папуги піднімалися на штучну вертикальну злітно-посадкову смугу, розташовану під кутами від нуля до 90 градусів. Дві високошвидкісні камери фіксували їх рух, а невелика пластина-датчик вимірювала силу, створювану дзьобом, задніми кінцівками та хвостом.

Спочатку дзьоби папуг торкнулися злітно-посадкової смуги під час підйому під кутом 45 градусів. Під кутом 90 градусів вони створювали зусилля порівняні  з задніми кінцівками. При цьому хвости птахів створювали мінімальні зусилля, що свідчить про те, що хвіст використовується для підтримки, а не як додаткова кінцівка.

«Хоча багато птахів лазять вертикально, папуги — єдині відомі птахи, які використовують голову як третю кінцівку», — каже одна з авторів дослідження Мелоді Янг.

Вчені вважають, що така поведінка вимагає нервово-м’язові зміни, які генерують додаткову силу, а також  модифікацій спинномозкової нервової системи.

Це дослідження є першим кроком у майбутньому вивченні поведінки папуг. Протягом наступних кількох років вчені планують зрозуміти анатомічні та нервово-м’язові основи незвичайної локомоторної поведінки папуг, щоб розробити роботизовані системи.

читайте также
Комментарии