Елеонора Чорноморченко
23 сентября 2022

Бред Пітт та Нік Кейв дебютували у ролі скульпторів

Художній музей Сари Хільден у Фінляндії презентував першу виставку британського художника Томаса Хаусаго. Разом із його роботами тут представили свої дебютні скульптури та кераміку актор Бред Пітт та австралійський музикант Нік Кейв. Про це музей розповідає на своєму сайті.

Фото — Jussi Koivunen.

Фото — Jussi Koivunen.

Виставка трьох митців має назву WE та має мету об’єднати різні форми мистецтва, переосмислити ідею художника як самотньої особистості та перейти до колективістського підходу.

Роботи кожного митця тут по-різному представляють етапи становлення, трансформації та трансфігурації з часом. Так, у роботі музиканта Ніка Кейва цю трансформацію передає оповідна серія глазурованих керамічних фігурок, які зображують життя диявола в 17 етапах — від невинності до протистояння смертності.

Робота має назву The Devil – A Life та є першою великою візуальною роботою Кейва. Кожну фігурку серії він виготовив вручну, розписав та глазурував в останні два роки.

Фото — Sara  Hilden Art Museum.

Фото — Sara  Hilden Art Museum.

Актор Бред Пітт представив на виставці цілих дев’ять робіт. Тут є споруда у формі будинку, відлита з прозорого кремнію та постріляна кулями, а також його перша в історії скульптура House A Go Go. Вона має вигляд мініатюрного будинку заввишки 46 см, зробленого з кори дерева.

Найбільші експонати Пітта — бронзова скринька розміром із труну, на якій зображені руки, ноги та обличчя, які намагаються прорватися крізь конструкцію під різними кутами.

Виставка триватиме до 15 січня 2023 року.

читайте также
Комментарии