Валерій Лавровський
29 августа 2022

Люди, які вміють грати на музичних інструментах, розумніші. Дослідження

Шотландські вчені з Единбурзького університету виявили, що люди з досвідом гри на музичному інструменті мають кращі когнітивні здібності за тих, хто ніколи не грав. Про це повідомляє The Guardian.

Фото — Unsplash.

Фото — Unsplash.

Учасники дослідження були частиною групи Lothian Birth Cohort 1936 — народжені у 1936 році особи, які брали участь у Шотландському дослідженні когнітивних здібностей 1947 року.

З 366 респондентів 117 повідомили про певний досвід гри на музичному інструменті — переважно в дитинстві та підлітковому віці. Найпоширенішим було фортепіано, але також грали на гітарі, скрипці, акордеоні, волинці та багатьох інших інструментах.

Учасників перевіряли на низку фізичних і розумових функцій у міру дорослішання, включаючи повторне тестування на когнітивні здібності, яке кожен проходив у 11-річному віці. Також дослідники питали про життєвий музичний досвід.

У дослідженні вчені використовували статистичні методи для пошуку зв’язків між умінням конкретної людини грати на музичному інструменті та змінами в її навичках з віком.

Результати показали, що гра на інструменті пов’язана з невеликими, але помітними когнітивними перевагами протягом життя. Дослідники виявили, що на це не сприяли соціально-економічне становище, роки навчання в школі, когнітивні здібності в дитинстві та благополуччя респондентів у старшому віці.

читайте также
Комментарии