Елеонора Чорноморченко
07 октября 2022

В США помилують тисячі засуджених за зберігання марихуани

Президент США Джо Байден повідомив, що помилує тисячі американців, засуджених за зберігання марихуани згідно з федеральним законом. Про це повідомляє AP News.

Ілюстрація — Аліна Кропачова.

Ілюстрація — Аліна Кропачова.

Президент розповів, що відправлення людей до в’язниці за зберігання марихуани призвело до руйнування надто багатьох життів. На його думку, ув’язнення людей за поведінку, яка у багатьох штатах більше не вважається порушенням, було помилкою. Тисячам людей, які раніше були засуджені за зберігання марихуани, могли відмовляти в працевлаштуванні, житлі або освітніх можливостях. Помилування ж допоможе полегшити побічні наслідки цих переконань.

Також голова держави закликав федеральних регуляторів переглянути класифікацію наркотику, оскільки зараз марихуану відносять до наркотику Списку I, поряд з героїном і ЛСД.

Помилування не пошириться на судимості за зберігання інших наркотиків або за звинувачення, пов’язані з виробництвом або зберіганням марихуани з наміром розповсюдження. Також милувати не будуть громадян, які на момент арешту перебували в США без легального статусу.

Такі міри також є важливим кроком до декриміналізації, яка наразі є  незаконною згідно з федеральним законодавством, хоча 19 штатів та Вашингтон вже легалізували її використання дорослими з рекреаційною метою.

читайте также
Комментарии