Валерій Лавровський
04 июня 2022

Чеського реставратора викрили в малюванні своїх друзів на старовинному годиннику у Празі

Реставратора Станіслава Їрчика викрили в зображенні своїх знайомих на місці картини чеського художника Йозефа Манеса. Вона знаходиться на Празьких курантах — однієї з найвідоміших пам’яток столиці, повідомляє The Guardian.

Оновлену ратушу відкрили ще у 2018 році, однак відмінність від оригіналу картини помітили тільки зараз. Вона прикрашала астролябію годинника та зображувала місяці року у вигляді знаків зодіаку. Виявилось, що Їрчик радикально змінив зовнішність, вік, колір шкіри, одяг і навіть стать деяких фігур.

Наприклад, в одному фрагменті, призначеному для зображення Діви, оригінал дівчини з рудим волоссям і характерною стрічкою замінений на жінку середнього віку, сучасного вигляду з сивим або мелірованим волоссям і сережкою. В іншому випадку усміхнена жінка-Водолій перетворилася на чоловіка з коротким волоссям.

Image Title
Image Title
Image Title
Image Title

Також серед зображень впізнали чеську письменницю Катержину Тучкову, яка визнала свою подібність:

«Як історикиня мистецтва я хотіла би зазначити, що у пана Їрчика, очевидно, було завдання не відновити оригінал Манеса, а створити копію або, насправді, абсолютно новий артефакт», — пише Катержина Тучкова у своєму Facebook.

Міністерство культури Чехії розпочало розслідування, у мерії Праги заявили, що попередні дані процесу показали, що картина «банальна і зроблена дилетантом». Наразі вони планують замовити нову реставрацію, проте спочатку хочуть переговорити з Їрчиком про його «натхнення» та чи вивчав він творчість Йозефа Манеса.

Сам автор поки не коментував ситуацію. Місцеві експерти вважають, що таким чином він хотів пожартувати. Вартість першої реставрації — 2,1 мільйона фунтів стерлінгів.

Усі фото — Martin Frouz / City of Prague, Astronomical Clock Prague.

читайте также
Комментарии