Валерій Лавровський
23 ноября 2022

«Синхронізація з планетою». В пустелі Катару встановили дзеркальну інсталяцію

Датсько-ісландський художник Олафур Еліассон створив інсталяцію Shadows Traveling on the Sea of ​​the Day. Це поєднання кілець та навісів із дзеркальними стелями, повідомляє Dezeen.

Фото — Iwan Baan.

Фото — Iwan Baan.

Інсталяцію встановили поблизу об’єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — стародавнього міста Зубарах, яке знаходиться на північному заході Катару. Арт-обʼєкт розробили з метою висвітлити значення локації. Також це одна зі ста робіт, відкритих на честь старту чемпіонату світу з футболу — 2022.

Відвідувачі можуть пройти крізь кільця зі сталі та скловолокна та стояти під навісами зі скляними стелями, в яких можна побачити навколишню пустелю.

Фото — Iwan Baan.

За словами Олафура Еліассона, Shadows Travelling on the Sea of ​​the Day — це «запрошення повторно синхронізуватися з планетою».

«Це свято всього, що перебуває в пустелі на північ від Дохи та рухається через неї під час вашого візиту — тварини, рослини і люди; історії, традиції та культурні артефакти; вітер, сонячне світло, повітря та мерехтливе тепло», — пояснив Олафур Еліассон.

Катар інвестував значні кошти у мистецьку програму, щоб залучити відвідувачів на чемпіонат світу з футболу 2022 року, який триватиме до 18 грудня. Проте влада країни це робить на фоні скандалів через недотримання прав людини під час будівництва стадіонів для турніру.

За даними The Guardian, 6500 трудових мігрантів померли в країні відтоді, як вона отримала право прийняти мундіаль у 2010 році. Водночас Міжнародна федерація футболу (FIFA) стверджує про лише 37 смертей, пов’язаних із будівництвом стадіонів.

читайте также
Комментарии