
Фото — Recompose.
Процес компостування відбувається в спеціальних наземних приміщеннях. Тіло розкладається протягом кількох тижнів після закриття в контейнері з вибраними матеріалами, такими як деревна стружка, люцерна і солом’яна трава. Воно поступово розпадається під дією мікробів. Потім близьким віддають отриманий грунт. Його можна використовувати для посадки квітів, овочів або дерев.
Американська фірма Recompose заявляє, що її послуги з компостування може заощадити тонну вуглецю порівняно з кремацією чи традиційним похованням. Викиди вуглекислого газу є головним фактором зміни клімату, оскільки вони затримують тепло Землі в явищі, відомому як парниковий ефект. Традиційні поховання з труною також споживають деревину, землю та інші природні ресурси.
У 2019 році Вашингтон став першим штатом США, який легалізував компостування дітей. Слідом за ним це зробили: Колорадо, Орегон, Вермонт і Каліфорнія.
Компостування людей вже легалізовано по всій Швеції. А природні поховання — під час яких тіло ховають без труни або з труною, що біологічно розкладається — дозволені у Великобританії.