Поліна Литвиненко
28 апреля 2022

Стародавні коктейлі Молотова. В Єрусалимі використовували керамічні ручні гранати

Нове дослідження австралійських вчених з Griffith University показало, що стародавні керамічні посудини Єрусалима XI-XII століття використовувалися як ручні гранати.

Фото — Royal Ontario Museum.

Фото — Royal Ontario Museum.

Деякі посудини містили ліки, а в інших зберігали ароматичні масла. Однак нове відкриття свідчить, що в деяких з ємностей містилися легкозаймистий та вибуховий матеріал. Це підтверджує, що їх могли використати й як стародавні ручні гранати. Також деякі з цих посудин були запечатані за допомогою смоли.

«Деякі дослідники припускали, що посудини використовувалися як гранати та тримали чорний порох — вибухівку, винайдену в стародавньому Китаї. Як відомо, вона була завезена на Близький Схід і в Європу в XIII столітті. Є припущення, що чорний порох міг бути завезений на Близький Схід раніше, — пояснив доцент Метісон з Австралійського дослідницького центру еволюції людини Гріффіта. — Однак це дослідження показало, що це не чорний порох, а вибуховий матеріал локального виробництва».

Він додав, що більше досліджень дозволить вченим зрозуміти стародавню вибухову технологію середньовічного періоду та історію вибухової зброї у Східному Середземномор’ї.

читайте также
Комментарии