Елеонора Чорноморченко
23 июня 2022

США передадуть Україні робота-пса від Boston Dynamics для розмінування Київщини

Армія США планує відправити в Україну одного зі своїх двох роботизованих собак, яких розробила компанія Boston Dynamics. Пес з іменем Spot допомагатиме знаходити та знешкоджувати мінометні та касетні боєприпаси. Про це повідомляє Foreign Policy.

Фото —  Boston Dynamics

Фото —  Boston Dynamics

Spot зможе перетягувати до спеціальної ями боєприпаси, які не розірвалися, наприклад, касетні бомби. За одну партію він знешкоджуватиме від 50 до 100 снарядів. Усі вони зможуть безпечно знаходитись в його роті 10-15 хвилин. Окрім того, робот зможе діставати вибухонебезпечні предмети навіть із важкодоступних та непередбачуваних ділянок, наприклад, густих лісів чи мінних полів.

Нового помічника у роботі використовуватиме HALO Trust — некомерційне підприємство з розмінування. Оператори зможуть також навчати робота-пса автоматично виконувати повторювані завдання без допомоги людини, наприклад, вмикати та вимикати перемикачі.

Нагадуємо, що раніше ми писали про те, що в Україні створили додаток, у якому українці можуть повідомляти про знайдені вибухонебезпечні предмети.

читайте также
Комментарии