Елеонора Чорноморченко
21 июня 2022

Мігранти у Великій Британії носитимуть прилади для контролю місцеперебування

Нещодавно Міністерство внутрішніх справ Британії розробило нову програму, яка зобов’язує мігрантів носити електронні пристрої для відстеження локації. Це стосується тих людей, які прибувають до країни на човнах через Ла-Манш. Про це повідомляє Washington Post.

Фото — The New York Times

Фото — The New York Times

Уряд стверджує, що мета проєкту — перевірити, чи допоможе моніторинг за допомогою GPS підтримувати регулярний контакт з мігрантами та контролювати, щоб вони не зникли в країні. Носити електронні пристрої будуть лише ті люди, які прибувають «небезпечними та небажаними маршрутами». Згідно зі статистикою, цьогоріч до Великобританії цим шляхом добралися понад 11 тисяч осіб, що вдвічі більше, аніж за аналогічний період торік.

Люди, оснащені GPS-пристроями, повинні будуть регулярно та особисто з’являтися в імміграційних центрах або відділеннях поліції. Окрім того, деякі люди не зможуть відвідувати певні місця та повинні будуть дотримуватися комендантської години. Проєкт триватиме один рік.

Новий закон опублікували минулого тижня, проте він вже отримав багато обурення та критики. Так, голова благодійної організації Ради біженців, яка базується у Великобританії, назвав програму «драконівським і каральним підходом».

«Жахливо, що уряд має намір ставитися до чоловіків, жінок і дітей, які втекли від війни, кровопролиття та переслідувань, як до злочинців», — додав він.

Комментарии