Саша Лоскутов
17 августа 2022

У Саудівській Аравії аспірантку ув’язнили на 34 роки за Twitter

У Саудівській Аравії аспірантку з Великобританії ув’язнили на 34 роки за кілька твітів та ретвітів. Правозахисні групи заявили, що це найдовший вирок, який коли-небудь отримував активіст у країні, повідомляє Vice.

Фото — Twitter.

Фото — Twitter.

Антитерористичний суд Саудівської Аравії засудив Сальму аль-Шехаб після арешту в січні минулого року. У той час жінка була в поїздці до Саудівської Аравії з Великобританії, де отримала ступінь доктора філософії в університеті Лідса. Аль-Шехаб походить із мусульманської меншини шиїтів, які регулярно піддаються дискримінації в Саудівській Аравії, де більшість людей є мусульманами-сунітами. У жінки дві маленькі дитини.

Аль-Шехаб ув’язнили на 34 роки за твіти на знак солідарності з активістками прав жінок, а також за ретвіти про слідування за кількома дисидентами Саудівської Аравії.

Європейська саудівська організація з прав людини назвала вирок аль-Шехаб «безпрецедентним і небезпечним».

«Це найдовший тюремний вирок, призначений жінкам чи чоловікам-активістам, і це може бути кроком до подальшої ескалації проти них», — заявили в організації.

За словами правозахисників, у Саудівській Аравії останніми роками багато жінок-активісток піддалися несправедливим судам, які призвели до свавільних вироків, на додаток деяких з них піддали жорстоким тортурам, включаючи сексуальні домагання.

читайте также
Комментарии